Şieuţ

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şieuţ
Komunë
Vendndodhja
Şieuţ (Rumania)
Şieuţ
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 62.64 [1] km2
Kodi Postal 427315
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Lunca, Ruştior, Sebiş, Şieuţ
Demografia
Popullsia 2779 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şieuţ është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2779 banorësh dhe sipërfaqe 62.64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Lunca, Ruştior, Sebiş, Şieuţ.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)