Şieu-Măgheruş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şieu-Măgheruş
Komunë
Vendndodhja
Şieu-Măgheruş (Rumania)
Şieu-Măgheruş
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 59.89 [1] km2
Kodi Postal 427295
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Arcalia, Chintelnic, Crainimăt, Podirei, Sărăţel, Şieu-Măgheruş, Valea Măgheruşului
Demografia
Popullsia 4129 [2] banorë
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Şieu-Măgheruş është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4129 banorësh dhe sipërfaqe 59.89 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Arcalia, Chintelnic, Crainimăt, Podirei, Sărăţel, Şieu-Măgheruş, Valea Măgheruşului.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)