Abuda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Adaílson Pereira Coelho, zakonisht më i njohur si Abuda (i lindur më 28 mars 1986 në São Luís), është një sulmues brazilian. Ai aktualisht luan për Tours FC.

Në janar 2009, ai u huazua te Paraná, në shkurt 2009 për të Marília dhe maj të vitit të njëjtë për të Brasiliense.