Aeroplanmbajtësja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Aeroplanmbajtësja është anije e madhe ushtarake që është ndërtuar dhe është pajisur për mbajtjen, ngritjen dhe uljen e aeroplanëve në të.