Agim Dauti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Agim Dauti

Jeta dhe shkollimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Agim Dauti i lindur me 30.06.1966 është shkrimtar nga fshati KokajKomunën e Gjilanit.Shkollimin fillor dhe të mesem e kreu në Gjilan. Jeton dhe punon nga vitet e '90-ta në Gjermani. Ka të botuara dy përmbledhje poteike.

Veprat e botuara[redakto | redakto tekstin burimor]

1-Tokës që më dha emër dhe
2-Mall ose ëndërr e ndërprerë.

Poezia me titullin Fëmija nga libri Tokës që më dha emër i krijoj fam ndër shumë shkrimtar në Kosovë.

Veprat
==Poezi==
Tregim i përgjakur (nga libri Tokës që me dha emër)
shtrihesha i përgjakur
si kafsha e ndjekur
nuk besoja dot
për gjakun qe pash
qe rodhi pa ndërpre
ne një vend te bukur
atje ne Ballkan

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • [Agim Dauti “Një pikë loti” - kokaj

www.kokaj.net/.../agim-dautit-nje-pike-loti.html Feb 27, 2012 – Doli libri më i ri i Agim Dautit “Një pikë loti”. Agim Dauti deri më tash ka botuar: 1. Toka që më dha emër. 2. Mall ose ëndërr e ndërprerë]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

[Agim Dauti “Një pikë loti” - kokaj|www.kokaj.net/.../agim-dautit-nje-pike-loti.html|Feb 27, 2012 –Libri më i ri i Agim Dautit “Një pikë loti”. Agim Dauti deri më tash ka botuar: 1. Toka që më dha emër. 2. Mall ose ëndërr e ndërprerë]