Axel (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Axel (kthjellim).
Axel
—  stadsdeel  
Axel (Hollandë)
Axel
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Komuna Terneuzen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:51°15′56.01″ Veri 3°54′32″ Lindje 51.26556, 3.9088951°15′56.01″ Veri 3°54′32″ Lindje 51.26556, 3.90889
Popullsia 7.923 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Axel është një qytezë në Terneuzen, provinca ZelandaHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 7923 banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Axel – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Zelanda