BackTrack

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

BackTrack (lexo : BekTrek), është një shpërndarje e Linuxit. Ky projekt është krijuar nga Mati Aharoni dhe Max Moser. Punon si sistem operativ. Versioni më i ri është BackTrack 5 R1.