Beringen (Zvicër)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Beringen (Zvicër)
Emblema Vendndodhja
[[Figura:|280px|Qendra e qytetit]]
Statistika
Popullsia
-dendësia
3 407 hab. (2009) banorë
227 hab,/km² banorë/km²
Sipërfaqja 14.63 km² km²
Administrata
Shteti Zvicër
Qarku Schaffhausen
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare *http://www.beringen.ch/
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse


Beringen (Zvicër) është vendbanim në Zvicër dhe i pesti për nga madhësia në kantonin Schaffhausen.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Edukimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Arti[redakto | redakto tekstin burimor]

Simbolet[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]