Besart Ibrahimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Besart Ibrahimi
Të dhëna personale
Datëlindja 17 Dhjetor 1986 (27 vjeçar)
Vendlindja Kërçovë, IRJM
Gjatësia 1,82 m (5 ft 11+12 in)
Pozicioni Sulmues
Të dhëna mbi klubin
Klubi i tanishëm FC Schalke 04
Klubet e të rinjve
Vitet Klubet e të rinjve
{{{vitet në klubet e të rinjve}}} FK Vlazrimi
Klube profesioniste
Vitet Klubi Ndeshje (Gola)
2005-2006
2007-2008
2008-2010
2010-
FK Vlazrimi
FK Napredok
FK Renova
FC Schalke 04
0032 0(4)
0043 0(14)
00420(25)[1]
001 0(0)
{{{vitet2}}} {{{klubi2}}} {{{ndeshje(gola)2}}}
{{{vitet3}}} {{{klubi3}}} {{{ndeshje(gola)3}}}
{{{vitet4}}} {{{klubi4}}} {{{ndeshje(gola)4}}}
{{{vitet4}}} {{{klubi4}}} {{{ndeshje(gola)4}}}
{{{vitet5}}} {{{klubi5}}} {{{ndeshje(gola)5}}}
{{{vitet6}}} {{{klubi6}}} {{{ndeshje(gola)6}}}
{{{vitet7}}} {{{klubi7}}} {{{ndeshje(gola)7}}}
{{{vitet8}}} {{{klubi8}}} {{{ndeshje(gola)8}}}
{{{vitet9}}} {{{klubi9}}} {{{ndeshje(gola)9}}}
{{{vitet10}}} {{{klubi10}}} {{{ndeshje(gola)10}}}
{{{vitet11}}} {{{klubi11}}} {{{ndeshje(gola)11}}}
Kombëtarja**
Vitet Shteti Ndeshje (Gola)
2009- Kombëtarja sllavo-maqedone e futbollit 005 0(0)


Besart Ibraimi (i lindur më 17 Dhjetor, 1986 në Kërçovë), është një futbollist profesionist shqiptar prej IRJM, i cili luan për FC Schalke 04[2].

Jeta e hershme[redakto | redakto tekstin burimor]

Ibrahimi filloj të luaj futboll me klubin e të rinjëve të FK Vlazrimi.

Kariera[redakto | redakto tekstin burimor]

Ibrahimi filloj karierën profesioniste në vitin 2005 me FK Vlazrimi, luajti 32 ndeshje dhe shënoi 4 gola, para se të zgjedh FK Napredok në Janar 2007. Ai luajti për FK Napredok për një sezon, 2007/2008, luajti 43 ndeshje dhe shënoj 14 gola[3]. Në shtator 2008, ai kaloj në klubin e FK Renova[4]. Ai e lëshoj klubin e tij FK Renova[5]12 Janar 2010 për klubin e FC Schalke 04 të Bundesligës Germane [6].

Kariera ndëkombëtare[redakto | redakto tekstin burimor]

Ibrahimi ka luajtur 5 ndeshje për Kombëtarja sllavo-maqedone e futbollit dhe është anëtar i ekipit U-21[7].

Shpëblime[redakto | redakto tekstin burimor]

Ai ishte votuar si lojtari më i mirë në IRJM për 2009.[8]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

References[redakto | redakto tekstin burimor]