Borod (Romania)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Borod
Komunë
Vendndodhja
Borod (Rumania)
Borod
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 105.62 [1] km2
Kodi Postal 417065
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Borod, Borozel, Cetea, Corniţel, Serani, Valea Mare de Criş
Demografia
Popullsia 4048 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Borod është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4048 banorësh dhe sipërfaqe 105.62 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Borod, Borozel, Cetea, Corniţel, Serani, Valea Mare de Criş.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)