Brescia Calcio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Brescia Calcio është një klub futbolli bazuar në Brescia, Itali. Klubi u formua në 1911 dhe aktualisht luan në Serie A italiane, duke kaluar një pjesë e madhe e viteve të fundit kërcim në mes të Serie A dhe ndarja e dytë. Ngjyrat e ekipit janë ngjyrë blu dhe të bardhë. Stadiumi i saj është 27.547 vendësh Stadio Mario Rigamonti.