Budacu de Jos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Budacu de Jos
Komunë
Vendndodhja
Budacu de Jos (Rumania)
Budacu de Jos
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 68,58 [1] km2
Kodi Postal 427010
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Budacu de Jos, Buduş, Jelna, Monariu, Simioneşti
Demografia
Popullsia 2,837 [2] banorë

Budacu de Jos është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2,837 banorësh dhe sipërfaqe 68,58 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Budacu de Jos, Buduş, Jelna, Monariu, Simioneşti.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)