Bunschoten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bunschoten (kthjellim).
Bunschoten
—  komuna  
stema_figura Bunschoten vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Bunschoten
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:52°14′53″ Veri 5°22′24.99″ Lindje 52.2480556, 5.37361152°14′53″ Veri 5°22′24.99″ Lindje 52.2480556, 5.373611
Sipërfaqja 34,88 km2
Popullsia 20.165 banorë 2011
Dendësia 578,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 033
Kodi Postar 3751-3754
Kodi statistikor 0313
Bunschoten (Hollandë)
Bunschoten
Bunschoten – harta_foto
www.bunschoten.nl

Bunschoten është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 34.88 km² dhe popullsi 20165 banorë[1]. Bunschoten është kryeqendra e bashkisë.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provinca Utrecht