Burnaby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Burnaby (kthjellim).
Burnaby
—  qytet  
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Metro Vankuver
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:49°16′00″ Veri 122°58′00″ Perëndim 49.266667° Veri 122.966667° Perëndim49°16′00″ Veri 122°58′00″ Perëndim 49.266667° Veri 122.966667° Perëndim
Lartësia 370 m (m.n.d)
Sipërfaqja 89,12 km2
Popullsia 202.799 banorë 2006
Dendësia 2.275,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore ]]
Burnaby (Kanadaja)
Burnaby
Burnaby – harta_foto
www.city.burnaby.bc.ca/

Burnaby është një qytetMetro Vankuver, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 89.12 km² dhe popullsi 202799 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Burnaby – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike