Canmore (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Canmore (kthjellim).
Canmore
—  qytet  
Pamje nga Canmore (Alberta)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 15
Kryebashkiaku Gordie Miskow
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:51°05′01″ Veri 115°22′05″ Perëndim 51.083611° Veri 115.368056° Perëndim51°05′01″ Veri 115°22′05″ Perëndim 51.083611° Veri 115.368056° Perëndim
Lartësia 1.48 m (m.n.d)
Sipërfaqja 68,9 km2
Popullsia 12.288 banorë 2011
Dendësia 178,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Prefiksi -402
Kodi Postar T1W
Vendndodhja
Canmore (Kanadaja)
Canmore
www.canmore.ca/

Canmore është një qytetDivizioni Nr. 15, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 68.9 km² dhe popullsi 12288 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Canmore – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta