Cefa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cefa
Komunë
Vendndodhja
Cefa (Rumania)
Cefa
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 122.64 [1] km2
Kodi Postal 417145
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ateaş, Cefa, Inand
Demografia
Popullsia 2383 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Cefa është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2383 banorësh dhe sipërfaqe 122.64 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ateaş, Cefa, Inand.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)