Chiuza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Chiuza
Komunë
Vendndodhja
Chiuza (Rumania)
Chiuza
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 44.21 [1] km2
Kodi Postal 427060
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Chiuza, Mireş, Piatra, Săsarm
Demografia
Popullsia 2288 [2] banorë

Chiuza është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2288 banorësh dhe sipërfaqe 44.21 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Chiuza, Mireş, Piatra, Săsarm.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)