Christopher Nolan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Christopher Nolan, 2013

Christopher Johnathan James Nolan lindi më 30 korrik 1970Londër. Është një regjisor, skenarist dhe producent britanik-amerikan.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Viti Titulli Shënime
1997 Doodlebug (Regjia)
1998 Following (Regjia, skripti, producent)
2000 Memento (Regjia, Skripti)
2002 Insomnia (Regjia)
2005 Batman Begins (Regjia, ko-autor)
2006 The Prestige (Regjia, skripti, producent)
2008 The Dark Knight (film) (në para-prodhim: Regjia, ko-autor, producent)