Ciceu-Mihăieşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ciceu-Mihăieşti
Komunë
Vendndodhja
Ciceu-Mihăieşti (Rumania)
Ciceu-Mihăieşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 227.95 [1] km2
Kodi Postal 427218
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Ciceu-Corabia, Ciceu-Mihăieşti, Leleşti
Demografia
Popullsia 1392 [2] banorë

Ciceu-Mihăieşti është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1392 banorësh dhe sipërfaqe 227.95 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Ciceu-Corabia, Ciceu-Mihăieşti, Leleşti.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)