Ciuhoi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ciuhoi
Komunë
Vendndodhja
Ciuhoi (Rumania)
Ciuhoi
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 58.31 [1] km2
Kodi Postal 417190
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cenaloş, Ciuhoi, Sîniob, Sfîrnaş
Demografia
Popullsia 2213 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Ciuhoi është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2213 banorësh dhe sipërfaqe 58.31 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cenaloş, Ciuhoi, Sîniob, Sfîrnaş.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)