Coşbuc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Coşbuc
Komunë
Vendndodhja
Coşbuc (Rumania)
Coşbuc
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 48.52 [1] km2
Kodi Postal 427070
Nr. fshatrave 1
Fshatrat Coşbuc
Demografia
Popullsia 1996 [2] banorë

Coşbuc është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1996 banorësh dhe sipërfaqe 48.52 km². Komuna është formuar nga një fshat Coşbuci.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)