Cociuba Mare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cociuba Mare
Komunë
Vendndodhja
Cociuba Mare (Rumania)
Cociuba Mare
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 74.38 [1] km2
Kodi Postal 417200
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cărăsău, Cheşa, Cociuba Mare, Petid
Demografia
Popullsia 3027 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Cociuba Mare është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 3027 banorësh dhe sipërfaqe 74.38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cărăsău, Cheşa, Cociuba Mare, Petid.

Referenca

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)