Dashnor Mamaqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Dashnor Mamaqi ka qenë anëtar i KQ të PPSH dhe ministër. Përjashtohet në 1973. Dënohet me burg dhe vdes në Zejmen.