De Lier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Lier (kthjellim).
De Lier
—  stadsdeel  
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Westland
Koordinatat Koordinatat:51°58′57.97″ Veri 4°14′52.99″ Lindje 51.98277, 4.24805551°58′57.97″ Veri 4°14′52.99″ Lindje 51.98277, 4.248055
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0174
Kodi Postar 2678
De Lier (Hollandë)
De Lier
De Lier – harta_foto

De Lier është një qytezë në Westland, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: De Lier – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare