Diskutim:Plaku dhe deti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Eshte e tejaklur situata e debatit novele apor roman eshte nje gjini e ndermjetme qe ne anglisht "short story" ose gjerm "Kurzgeschichte" rekomandoj "histori e shkurter" megjitahte mbetem i hapur.

PLAKU DHE DETI[redakto | redakto tekstin burimor]

Plaku dhe deti eshte nje tregim per forcen dhe dinjitetin per shpirtin e njeriut. Me simboliken e tij ai trajton puetjen e madhe,deri ku duhet te shkoj njeriu,deri ku duhet te guxoje.