Divizioni Nr. 6 (Toka e Re dhe Labradori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 6 (kthjellim).
Divizioni Nr. 6
Division Nr. 6
—  divizion  
Divizioni Nr. 6 (Kanadaja)
Divizioni Nr. 6
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:49°00′00″ Veri 56°00′00″ Perëndim 49, -5649°00′00″ Veri 56°00′00″ Perëndim 49, -56
Sipërfaqja 16.237,25 km2
Popullsia 36.208 banorë 2006
Dendësia 2,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4

Divizioni Nr. 6 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 16237.25 km² dhe popullsi 36208 banorë.[1]

është kryeqëndra e divizionit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori