Doştat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Doştat
Komunë
Vendndodhja
Doştat (Rumania)
Doştat
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Alba
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 43,52 [1] km2
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Boz, Dealu Doştatului, Doştat
Koordinatat 45° 58′ 0″ Veri

23° 51′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 1.012 [2] banorë

Mogoş është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 1.012 banorësh dhe sipërfaqe 43,52 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Boz, Dealu Doştatului, Doştat.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)