Dumitriţa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Dumitriţa
Komunë
Vendndodhja
Dumitriţa (Rumania)
Dumitriţa
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja  ? [1] km2
Kodi Postal 427037
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Budacu de Sus, Dumitriţa, Ragla
Demografia
Popullsia 2938 [2] banorë

Dumitriţa është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2938 banorësh dhe sipërfaqe ? km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Budacu de Sus, Dumitriţa, Ragla.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)