Ebu Hurejre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Ebu Hureirah)
Shko te: navigacion, kërko

Ebu Hurejre ishte shok i profetit Muhamed, dhe ka përcjell më shumë se 5000 hadithe.