Echteld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Echteld (kthjellim).
Echteld
—  stadsdeel  
Echteld (Hollandë)
Echteld
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Neder-Betuwe
Koordinatat Koordinatat:51°54′31.68″ Veri 5°29′46.99″ Lindje 51.9088, 5.49638851°54′31.68″ Veri 5°29′46.99″ Lindje 51.9088, 5.496388
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Echteld është një qytezë në Neder-Betuwe, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Echteld – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland