Edgar Çani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Edgar Çani
Cani.jpg
Edgar Çani
Të dhënat personale
Emri i plotë Edgar Junior Çani [1]
Data e lindjes 22 Korrik 1989 (25 vjeçar)
Vendi i lindjes Tiranë, Shqipëri
Gjatësia 1,92 m (6 ft 3+12 in)
Pozita ne fushë Sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktual Catania
Numri 32
Kariera në rini
2004–2007 Pescara
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2006–2008 Pescara 12 (5)
2008–2011 Palermo 1 (0)
2008–2009 Ascoli (Huazim) 22 (4)
2009–2010 Padova (Huazim) 19 (2)
2010 Piacenza (Huazim) 14 (4)
2010–2011 Modena (Huazim) 29 (6)
2011–2013 Polonia Varshava 28 (13)
2013- Catania 3 (0)
Ekipi kombëtar
2012– Shqipëria 11 (4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 17 shkurt 2012.
† Ndeshje (Gola).

Edgar Çani (lindur më 22 korrik 1989 në Tiranë)[2] është një futbollist shqiptar që luan me klubin Catania dhe me kombëtaren shqiptare të futbollit.


Golat me Kombetaren[redakto | redakto tekstin burimor]

Lista e Golave dhe rezulatet me Shqiperin.
# Data Vendi Vendi Goli Rezultati Kompedicioni
1. 29 Shkurt 2012 Mikheil Meskhi Stadium, Tbilisi Flag of Georgia.svg Gjeorgjia 1–0 1–2 Ndeshje Miqesore
2. 7 Shtator 2012 Stadiumi Qemal Stafa, Tirana Flag of Cyprus.svg Qiproja 2–1 3–1 Botërori 2014 – Kualifikueset
3. 12 Tetor 2012 Stadiumi Qemal Stafa, Tirana Flag of Iceland.svg Islanda 1–1 1–2 Botërori 2014 – Kualifikueset
4. 26 Mars 2013 Stadiumi Qemal Stafa, Tirana Flag of Lithuania.svg Lituania 2–0 4–1 Ndeshje Miqesore

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Scheda anagrafica di Edgar Junior Cani (Italian). AIC.Football.it. Vizituar në 16 Tetor 2011.
  2. ^ Edgar Çani (Italian). Pescara Calcio. Vizituar në 31 Janar 2008.