Faraoani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Faraoani
Komunë
Vendndodhja
Faraoani (Rumania)
Faraoani
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Bacău
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 38,92 [1] km2
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Faraoani dhe Valea Mare
Koordinatat 45° 43′ 0″ Veri

27° 03′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 5554 [2] banorë

Faraoani është një komunë në qarkun BacăuRumani. Ka një popullsi prej 5554 banorësh dhe sipërfaqe 38,92 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Faraoani dhe Valea Mare.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)