Fryma e Re

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Partia Fryma e Re, akronimi i së cilës është Fer, është një parti politikeKosovë. Ajo u themelua në tetor të vitit 2010 nga Shpend Ahmeti, Ilir Deda, dhe të tjerë. Ajo do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të parakohshme të përgjithshme ne dhjetor të vitit 2010. [1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Fryma e Re (FER), partia më e re në Kosovë", Koha Ditore, 5 October 2010. Korrigjuar më 22 October 2010. (Shkurtesa e gjuhëve nuk njihet nga Stampa!)