Gârbova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gârbova
Komunë
Vendndodhja
Gârbova (Rumania)
Gârbova
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Alba
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 58,94 [1] km2
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Cărpiniş, Gârbova, Reciu
Koordinatat 45° 52′ 0″ Veri

23° 44′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2.106 [2] banorë

Gârbova është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.106 banorësh dhe sipërfaqe 58,94 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Cărpiniş, Gârbova, Reciu.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)