Goedereede

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Goedereede (kthjellim).
Goedereede
—  komuna  
stema_figura Goedereede vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Goedereede
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:51°49′05.98″ Veri 3°58′54.99″ Lindje 51.81833, 3.98194451°49′05.98″ Veri 3°58′54.99″ Lindje 51.81833, 3.981944
Sipërfaqja 153,85 km2
Popullsia 11.426 banorë 2010
Dendësia 74,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0187
Kodi Postar 3250 - 3253
Kodi statistikor 0511
Goedereede (Hollandë)
Goedereede
Goedereede – harta_foto
www.goedereede.nl

Goedereede është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 153.85 km² dhe popullsi 11426 banorë[1]. Goedereede është kryeqendra e komunës.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]