Granby (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Granby (kthjellim).
Granby
—  qytet  
stema_figura
Pamje nga Granby (Kebek)
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore La Haute-Yamaska
Kryebashkiaku Richard Goulet
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:45°24′00″ Veri 72°43′59.99″ Perëndim 45.4, -72.73333345°24′00″ Veri 72°43′59.99″ Perëndim 45.4, -72.733333
Sipërfaqja 156,68 km2
Popullsia 59.385 banorë 2006
Dendësia 379,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi granbyen/ne
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Granby (Kanadaja)
Granby
www.ville.granby.qc.ca/

Granby është një qytetLa Haute-Yamaska, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 156.68 km² dhe popullsi 59385 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Granby – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek