Këneta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Një kënetë.

Këneta është pjesë tokësore e ngopur, ose e mbuluar me ujë dhe bimë specifike të cilat u janë përshtatur kushteve të lagështisë së madhe.

Klasifikimi[redakto | redakto tekstin burimor]