KS Egnatia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Egnatia.gif

Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi
Adresa

Telefon
Fax
Kryesia
Trajner Sokol Gose
Anëtarë
Ngjyrat e klubit
Reparti i ekipit të futbollit
Kategoria Kategoria e Dytë
Stadiumi
Drejtori repartit
Shefi stërvitjes
Veshja sportive
Fusha e saj
Fusha e huaj
Suksese sporti
Sezoni sportiv
Internet
Internet
E-Mail

Klubi Sportiv Egnatia Rrogozhinë KS Egnatia u themelua më 1964 ne Rrogozhinë, Shqipëri. Deri më 1991 ishte i njohur nën emrin Vullneti nga ky vit është prezent si Rrogozhinë, ndërsa më 1998 është i njohur me emrin debutues në ligën e parë Shqiptare më 2004, KS Egnatia.

Tani klubi udhëhiqet nga presidenti i klubit Izet Draga dhe lojtarët udhëhiqen nga trajneri i klubit Sokol Gose.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]