Karta e kreditit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Karta e Kreditit)
Shko te: navigacion, kërko

Karta e Kreditit është një mjet pagese i formuar nga një kartë plastike me një dispozitiv njohje të të dhënave të mbajtësit dhe të bankës ose të institutit financiar që e ka lëshuar atë.