Kim Kardashian

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kim Kardashian

Kimberly Noel "Kim" Kardashian (lind: 21 Tetor 1980) është aktore, stiliste, dhe manekine e njohur Amerikane me origjinë Armene. Më së shumti njihet me jetën e saj personale.

Familja[redakto | redakto tekstin burimor]

Babai i Kim'it Robert Kardashian është avokat me origjinë Armene, ndërsa nëna ka origjinë Skoceze dhe Holandeze. Babai ka vdekur në vitin 2003. Nëna është divoruar nga Roberti në vitin 1989 dhe është martuar me atletin olimpik Bruce Jenner në vitin 1991.[1]

Lidhjet[redakto | redakto tekstin burimor]

Kim në vitin 2000 është martuar me produktorin Damon Thomas, dhe është divorcuar në vitin 2004. Më vonë ka krijuar lidhje me yllin e R&B Ray J, dhe nga kjo lidhje doli një kasetë seksi. Kim'i e hapi procedurë ligjore për këtë çështje por më vonë bëri marrëveshje me Vivid Entertainment dhe e bëri shitjen e të drejtës së kasetës për 5 milion dollarë. Në vitin 2007 u divorcua nga Ray J, dhe krijoi lidhje me Reggie Bush, por edhe kjo lidhje nuk vazdhoi shumë. Një kohë është parë edhe me futbollistin e njohur Cristiano Ronaldo.[2]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

[1]

  1. ^ http://tr.wikipedia.org/wiki/Kim_Kardashian
  2. ^ http://www.medya73.com/haber/cristiano-ronaldonun-buyuk-sirri-35404.html