Klodiana Spahiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Klodiana Spahiu.jpg

Klodiana Spahiu Ka ndjekur studimet në Fakultetin e Mjekësisë, në Universitetin e Tiranës. Specializime dhe studime pasuniversitare pranë Universitetit Katolik "Sacro Cuore" në Romë dhe në Pisa, Itali. Përveç profesionit të kardiologes, e angazhuar edhe në fushën akademike. Deputete e PS në Kuvendin e Shqipërisë, në legjislaturën e vitit 2009 dhe anëtare e Komisionit Parlamentar të Punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë. Aktualisht, kandidate për deputete e Partisë Socialiste, në Qarkun e Durrësit.