Koja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Montenegro.svg Fshatra në Mal të Zi
Noimage.png
Emri: Kojë
Komuna: Podgoricë
Krahina etnografike/gjeografike: Kojë
Popullsi: 126 banorë
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: 907 metra
Gjerësia gjeografike: 42° 26' 50 Veri
Gjatësia gjeografike: 19° 24' 13 Lindje
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Kojë, (malazezisht: Коћи/Koći) është vendbanim në Komunën PodgoricësMal të Zi.

Gjeografi[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografi[redakto | redakto tekstin burimor]

Ky vendbanim është i banuar me 80,21 % me popullata Shqiptare.

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Për historinë e kësaj fshatit dhe fisin me te njetin emër, shiko dhe këte faqe:

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]