Kontabilisti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Lua error in Module:HtmlBuilder at line 33: attempt to concatenate field 'val' (a nil value).

Një kontabilist është një praktikues i kontabilitetit (accountancy- Mbretëria e Bashkuar) ose (accounting- SHBA), e cila është matja, zbulimi apo ofrimi i sigurimit në lidhje me informacionin financiar që ndihmon menaxherët, investitorët, organet tatimore dhe të tjerët të marrin vendime në lidhje me caktimin e burimeve.


Burimi[redakto | redakto tekstin burimor]