Kontea Carleton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kontea Carleton (kthjellim).
Kontea Carleton
Carleton County
—  konte  
Kontea Carleton (Kanadaja)
Kontea Carleton
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:46°21′00″ Veri 67°19′00″ Perëndim 46.35, -67.31666746°21′00″ Veri 67°19′00″ Perëndim 46.35, -67.316667
Sipërfaqja 3.313,15 km2
Popullsia 27.019 banorë 2011
Dendësia 8,16 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 506

Kontea Carleton është një konte (county) në provincën New Brunswick, në Kanada. Kontea ka një sipërfaqe 3313.15 km² dhe popullsi 27019 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick