Kupa Shqiptare e Futsal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kupa Shqiptare e Futsal është evenimenti i dytë nga rëndësia e Mini-futbollit në Shqipëri pas Ligës. U themelua në Dhjetor të vitit 2011 kur u luajt për herë të parë me pjesëmarrjen e 8 ekipeve më të mira sezonale. Klubi KS Ali Demi janë fitues të kupës së parë, pasi mundën në finale 5 herë kampionët e Shqipërisë Tiranën me penallti 4-3, duke qenë se koha e rregullt dhe shtesat mbaruan në barazim 2-2. Finalja u luajt në 24 Dhjetor, 2011 në Pallatin e Sportit Asllan RusiTiranë[1]. Ndërsa Futsal Klub Tirana janë fitues të kupës së dytë në vitin 2012.


Fituesit[redakto | redakto tekstin burimor]


Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të Jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]


Stampa:Futsal në Shqipëri