Lakror me miell misri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Mielli i misrit hidhet në një tenxhere me ujë të vluar me pak kripë dhe përzihet derisa të bëhet një llapë e trashë. Hiqet nga zjarri dhe shtrohet në tavë të lyer me yndyrë. Mbi këtë shtrohet mbushja e përgatitur si për byrek me spinaq, sipër hidhet një shtresë e hollë miell misri. Spërkatet me ujë e yndyrë dhe piqet. Për 4-5 persona duhen :

  • Miell misri 2 gota uji,
  • ujë 2 gota,
  • pak kripë,
  • spinaq 1 kg,
  • vaj 2-3 lugë gjelle