Laura Bush

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Laura Bush

Laura Lane Welch Bush lindi më 4 nëntor 1956Midland, Teksas si i vetmi fëmijë i Harold Bruce Welch (19121995) dhe Jenna Louise Hawkins Welch. Është gruaja e presidentit amerikan George W. Bush.

1963 Laura u përfshi në një aksident automobilistik kur ajo u përplas me një shenjë "stop" dhe pastaj me një makinë, duke lënë te vdekur një mikeshë dhe një shok të klasës, Michael Dutton Douglas, që po ngiste makinën tjetër. Sipas raportit asnjë prej drejtuesve nuk kishte pirë alkool.

1981, ajo lindi dy vajza binjake, Barbara dhe Jenna Bush.