Leerdam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leerdam (kthjellim).
Leerdam
—  komuna  
stema_figura Leerdam flag.svg
Pamje nga Leerdam
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Leerdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:51°53′37.96″ Veri 5°05′28.99″ Lindje 51.89388, 5.09138851°53′37.96″ Veri 5°05′28.99″ Lindje 51.89388, 5.091388
Sipërfaqja 34,32 km2
Popullsia 20.758 banorë 2010
Dendësia 604,84 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0345
Kodi Postar 4141-3, 4145, 4163, 4247
Kodi statistikor 0545
Vendndodhja
Leerdam (Hollandë)
Leerdam
Leerdam – harta_foto
www.leerdam.nl

Leerdam është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 34.32 km² dhe popullsi 20758 banorë[1]. Leerdam është kryeqendra e komunës.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]