Leersum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leersum (kthjellim).
Leersum
—  stadsdeel  
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Utrechtse Heuvelrug
Koordinatat Koordinatat:52°00′42.99″ Veri 5°25′37.99″ Lindje 52.011944, 5.4272252°00′42.99″ Veri 5°25′37.99″ Lindje 52.011944, 5.42722
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 3956
Leersum (Hollandë)
Leersum
Leersum – harta_foto

Leersum është një qytezë në Utrechtse Heuvelrug, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Leersum – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht