Lorraine Nicholson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Lorraine Nicholson
Lorraine.jpg
Lorraine Nicholson
Ditëlindja: 16 prill, 1990
Vendlindja: Los Angeles, Kalifornia, ShBA
Lorraine në Click.

Lorraine Broussard Nicholson lindi më 16 prill të vitit 1990Los Angeles, Kalifornia, ShBA, është aktore amerikane si dhe vajza e aktorit të njohur amerikan Jack Nicholson dhe aktores e modeles amerikane Rebecca Broussard.

15 nëntor 2006, është njoftuar që ajo do të shërbej si Miss Golden Globe te ceremonia e 64 të Golden Globejanar, 2007.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]